NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

Presunutý 15. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 09.04.2022 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Nihosáčky v Bralnej Fatre - 29.-31.5.2009

Po dlhšom čase sa Nihosáčky znovu rozhodli pre super babský víkend v krásnej Gaderskej doline v Bralnej Veľkej Fatre. I keď príchod bol poriadne stresový a drahý (Janka s Adelou prispeli značnou sumou do štátneho rozpočtu vďaka policajným hliadkam), zostatok víkendu prebehol vynikajúco. Nás, skalné turistky, neodradil od plánovanej túry ani ranný dážď a nevľúdne počasie.

Úvod nášho výstupu  z Blatnice (500 m) na Ostrú a Tlstú ešte sprevádzali oblaky a  každú chvíľu sme čakali, že to otočíme. Náš plán bol však silnejší ako počasie, vyšlo dokonca aj slniečko a tak sme mohli s úsmevom zhodnotiť, že to nevzdáme. Ostrá (1 247 m) bolo naozaj ostrá, po strom stupáku nás čakalo kamenné kráľovstvo s úzkymi chodníčkami a reťazami. Na vrchole sme sa vytešili z nádherného výhľadu a pokračovali sme ďalej po hrebeni na Tlstú. Z hrebeňovky sme mali ako na dlani celú Veľkú Fatru, neskôr pred vrcholom Tlstej sa ukázali aj Západné Tatry a Nízke Tatry. Výhľad na naše krásne Slovensko z týchto končín je nezabudnuteľný.  Na Tlstej (1 373 m) sme si ešte poriadne obzreli skalné zrázy Ostrej - i keď tak blízkej ale takej odlišnej.

 Zostup bol  tiež zaujímavý. Chodníkom Janka Bojmíra sme natrafili na jaskyne (jaskyňa Mažarná), kamenné útvary a napokon serpentíny, ktoré lemovali  skalné galérie.  Bola to skutočne vydarená a krásna túra, ktorej čaro dodávalo aj to, že sme za celý deň stretli len dvoch turistov.  Veríme, že podobných výletov bude ešte veľa.  

Účastníčky: Janka Ferenciová, Katka Egyudová, Adela Galádová, Danka Zmeková

Text: Adela Galádová

Foto: Danka Zmeková   FOTOGALÉRIA k ČLÁNKU

print Formát pre tisk

Komentáre rss

Zasielate odpoveď ku existujúcemu príspevku (zrušiť).

Meno
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  viac >

, výhľad z Tlstej odpovedať

Ahojte,inak z Tlstej je vidieť aj Vysoké Tatry voľným okom,napr.Kriván, Gerlach,,atď,,,videla som to na vlastné oči,,, 10

odpovedať(a)

super, dík