NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Jarné čistenie Zobora – 21.4.2007

Tri kontajnery odpadkov sa podarilo nazbierať asi šesťdesiatim ľuďom, čo v sobotu 21.apríla čistili turistické chodníky a ich okolie. Jarné čistenie Zobora zorganizovali Nitriansky horský spolok, Správa CHKO Ponitrie a mesto Nitra. Touto akciou sme chceli našej prírode aktívne pomôcť a niečo dobre pre ňu urobiť, keďže pri našej činnosti si z nej neustále len berieme.

Dobrovoľníci dostali k dispozícii vrecia a ochranné rukavice. Plné vrecia nechávali na ceste, autami ich potom zviezli do troch veľkých kontajnerov. Podarilo sa nám takmer úplne zlikvidovať veľkú čiernu skládku na Lupke. Skupiny boli rozdelené tak, že boli vyčistené chodníky až od sedla pod Žibricou a drážovského kostolíka. V okolí vrcholu Pyramídy sa našli aj rôzne kuriozity - hrniec, kostra bicykla, lampa, veľkonočný korbáč a iné.

Na konci akcie sa všetci zišli pri „liečebáku" pod Zoborom, kde značka Corgoň zabezpečila občerstvenie pre unavených dobrovoľníkov.

Ďakujeme všetkým zúčastnením za pomoc našej prírode a veríme, že o rok sa zídeme na tejto akcii ešte vo väčšom počte.

Foto: Andrej Zaujec, Patrik Egyud - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.