NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Vysoké Hory Nitra 2010 - 20.11.2010

V poradí už piaty ročník festivalu Vysoké hory Nitra sa uskutočnil v sobotu 20. novembra na Mestskom úrade v Nitre. Organizátor, ktorým je Nitriansky horský spolok (NHS), pripravil opäť pútavú prehliadku filmov i prezentácií o horách a cestovaní.

Uviedli ich známe osobnosti ako napr. Igor Koller alebo Maroš Šajnoha, tiež autori z Nitry a okolia, ale aj ďalší zo Slovenska a ČR. Nechýbali ani dva filmy oceňovaného filmára Pavla Barabáša. Na festival s voľným vstupom prúdili od rána stovky milovníkov prírody, hôr a cestovania. Spolu sa ho počas dňa zúčastnilo približne 800 ľudí. Okrem filmov a prezentácií si prezreli tradičnú výstavu fotografií a viacerí z nich si z bohatej tomboly odniesli domov hodnotné ceny.  

Po štvrtýkrát bola v rámci festivalu realizovaná Anketa diváka. Návštevníkov tento rok najviac zaujal film „Strážca divočiny" tvorcov Roberta Rajchla a Erika Baláža. Zaradili sa tak k predchádzajúcim víťazom, ktorými boli J. Kopold, Z. Demján a V. Beránek. Autorskú dvojicu prírodopisného filmu odohrávajúceho sa v tatranskej Tichej doline zastupoval R. Rajchl. V súvislosti s festivalom a diváckym ocenením uviedol: „Sme radi, že nás organizátori do Nitry pozvali. Festival bol výborne zorganizovaný. Víťazstvo v ankete nás veľmi teší, vážime si to."

Predseda NHS Patrik Egyud v závere festivalu vyjadril spokojnosť s jeho priebehom, účasťou i programom. Ukončil ho slovami: „Je to neskutočné, ale festival, ktorý sa nám napriek neľahkej dobe podarilo znovu pre vás zorganizovať, je už za nami. Ďakujeme, že ste prišli a tešíme sa na vás o rok, v novembri 2011."

 

Radovan Baláž - PR manažér festivalu

 

média o festivale:

 

http://www.webnoviny.sk/kultura/festival-vysoke-hory-nitra-2010-je-uz-/255397-clanok.html

http://nitra.sme.sk/c/5651070/anketu-divaka-na-festivale-vysoke-hory-vyhral-strazca-divociny.html

http://www.nitricka.tv/spravodajstvo/aktuality/vysoke-hory-nitra-2010.html?page_id=914

http://www.nitralive.sk/component/content/article/121-podujatia/990-vysoke-hory-nitra-2010-reportaz.html

http://www.nitra24.sk/news.php?extend.75182

http://www.nitra.sk/?program=51&module_action__0__id_ci=9051

 

Foto: Dávid Zabadal   FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.