NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Žarnov a Buchlov vo Vtáčniku - 28.11.2010

Prijemným vyplnením nedeľného času bola prechádzka na dva skalné vrcholy v pohorí Vtáčnik. Konečne aj niekto iný ako „stálice“ zorganizoval nihosácku akciu. Naša Janka to zvládla bravúrne.

Výstupová cesta začínala v dedinke Horná Ves. Zasneženým poľom a neskôr i lesom sme postupne naberali výšku. Počasie bolo už i mrazivé, niektorí z nás neodhadli, že aj november vie poriadne vyštípať líčka.

            Na vrchol Žarnova (840 m) sme vystúpili dosť rýchlo. Bolo tam chladno ale hlavne veterno. Zopár výhľadov sme si vychutnali, avšak nebol to ten typický gýčový deň plný výhľadov, keď si sadneme na vrchol a aj hodinu sa obzeráme a opaľujeme.

            Po hrebeni sme asi za hodinu došli na vrchol Buchlova (1040 m), ktorý sa nachádza v rovnomennej národnej prírodnej rezervácii. Tu sme za výhľadmi museli trochu poliezť po skalkách.

            Po krátkom občerstvení sme „schádzali" zľadovateným žľabom do sedla Zadná lúka a potom späť popod skaly lesnými cestami až do dediny.

            Zostup bol rýchly, každý z nás sa už tešil na teplý čajík, ktorý by zahrial vymrznuté prsty. Na parkovisku sme sa všetci rozlúčili a každý z nás sa pobral svojím smerom.

 

Účastníci: Janka Ferenciová, Martin Kmeťo, Jozef Otras, Vladimír Hrudka, Katka Egyudová, Ľudmila Kollárová, Patrik Egyud, Miroslav Michel, Marek Matejka

 

Text: Katka Egyudová

Foto: Patrik Egyud   FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

           

print Formát pre tisk

Komentáre rss

Meno
Predmet
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  viac >

Neboli pridané žiadne komentáre.