NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

Presunutý 15. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 09.04.2022 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Otvorenie skialpinistickej sezóny – 20.- 21.1.2007

Tohtoročná „zima“ nás poriadne zaskočila. Všetci poriadne naladený po minulej vydarenej zime sme sa nevedeli dočkať, kedy už budeme môcť vyraziť do hôr prevetrať našu skialpinistickú výzbroj.

Keďže ani na zimnom stretnutí SVTS na Červenci nebol žiadny sneh, dokonca aj na Silvestra ho bolo žalostne málo a ani potom sa situácia nezlepšovala, trpezlivosť nás prešla tento sobotný deň. Počas dňa sme začali navzájom v klube komunikovať o potrebe niekam vyraziť. V poobedných hodinách sme nakoniec traja- ja, Marek a Gašpar sadli do auta a zrýchlene sme sa presúvali smer Nízke Tatry. Celou cestou sme sledovali zelené hory a nič nenasvedčovalo tomu, že by sme sa mali za chvíľu postaviť na lyže. Našťastie napätie ustúpilo pár stoviek metrov pred Trangoškou, kde už bol sneh. Rýchlo sme sa potme vystrojili a za svitu čeloviek sme stúpali na Štefánikovu chatu pod Ďumbierom. Po hodine a pol sme tam dorazili v neskorých hodinách a rýchlo sme dopĺňali stratené kalórie a tekutiny. Ostatní návštevníci chaty sa na nás aj čudne pozerali, keď sme vstúpili do chaty v lyžiarkach. Pravdepodobne nebolo veľa takých netrpezlivcov, ktorí by sem vyrazili na lyžiach v takých zlých podmienkach.

Ranné počasie a veľmi biedny stav snehu na svahoch Ďumbiera nás rýchlo odhovorili od úmyslu vyjsť ešte hore a zlyžovať celý kopec. Uskromnili sme sa teda so zjazdom dole na Trangošku. Po Halašovu jamu to bolo trápenie a „štrikovanie" pomedzi kosodrevinu. Stále bolo treba dávať pozor na trčiace kamene a trsy trávy. Pre Mareka bola táto akcia skialpinistická premiéra!!! Vôbec sa nezľakol tejto výzvy a počínal si veľmi dobre, i keď na lyžiach veľmi dlho nestál. Mimo zjazdovky vlastne nikdy! .

Nakoniec sme sa postupne všetci stretli dole pri aute a spokojne „vyvenčení" sme vyrazili smer Nitra

Účastníci: Patrik Egyud, Marek Matejka, Gašpar Fronc

Text: Patrik Egyud
Foto: Gašpar Fronc, Patrik Egyud - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.