NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

Presunutý 15. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 09.04.2022 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Otvorenie skialpinistickej sezóny - 1.-2.12.2007

Keď na Martina začalo v Nitre snežiť, všetci sme sa začali tešiť na prvý výjazd na našich skialpoch. Netrvalo dlho a mohli sme opäť vyraziť na tradičné miesto - Ďumbier v Nízkych Tatrách.

Roberto, Ďuri a Adela vyrazili na chatu M.R.Štefánika už v piatok večer. Takže prvýkrát vystúpili na vrchol Ďumbiera v sobotu na obed. Počasie im moc neprialo, ale nevzdali sa a následne si mohli vychutnať prvé oblúky na lyžiach v túto zimu. Večer za nimi na chatu dorazila druhá trojka - Patrik, Katka a Martin. V príjemnej atmosfére plnej chaty sme spomínali a plánovali až do polnoci. Stretli sme tam aj kolegov z Marmoty.

Ráno nás vonku privítalo nepríjemné hmlisté počasie. Róberto s Ďurim sa rozhodli zachrániť česť NHS a opäť vystúpili na vrchol Ďumbiera. My ostatní sme zlyžovali nesmelými oblúkmi dole na Trangošku.

Po slabej zime sa zdalo, že táto bude omnoho lepšia, ale hneď po pár dňoch sa začal tento sen rozplývať. No to už je iný príbeh...

Účastníci: Juraj Velebír, Adela Galadová, Róbert Kollár, Patrik a Katka Egyudovci, Martin Boltižiar

Foto: Róbert Kollár - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.