NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

Presunutý 15. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 09.04.2022 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Aktuality

Nihosácky Silvester 2007

Po prvom spoločne strávenom "Silvestri NHS" minulý rok, sme sa rozhodli, že koniec roka 2007 opäť oslávime spoločne. Veľkú zásluhu na zabezpečení miesta má Danka, ktorá po dlhom snažení rezervovala pekný domček na Holcovom Majeri. Určite si poviete, že kde to je? Koniec sveta to určite nie je, táto dedinka sa nachádza neďaleko Zvolena.

Niektorí z nás to mali v práci jednoduchšie, nemuseli tráviť medzi-sviatkové obdobie pracovne, a tak prišli na chalupu už 27.decembra. Medzi tými šťastlivcami som bola i ja, Patrik, Roberto, Martin Boltižiar, Adela a Gašpar.

Prvé ráno bolo vcelku slnečné, a hoci bolo snehu pomenej, rozhodli sme sa ísť lyžovať na Látky. Tu asi patrí za zmienku to, že naša snaha lyžovať na slnečnom svahu nám predĺžila cestovanie asi tak o hodinu :. Kopček je tu síce pre začiatočníkov, ale aj tak sme si zalyžovali. Pre mňa to bolo túto sezónu po prvýkrát, tak mi kvalita strediska vôbec nevadila. Hlavne že aspoň trochu svietilo slniečko. Stretli sme sa tu aj s Jankou a Nikou, ktoré k nám prišli neskôr tiež silvestrovať.

Večer prišli ostatní nihosáci ako Ďuro, Danka, Janka, Miro s Luckou, Bea s Vikinkou, Marek, Martin Kmeťo, Gašpar a Peťo Lakata. Všetci sme sa srdečne zvítali a strávili príjemný večer klábosením a pozeraním horských filmov a fotiek z našich aj iných expedícií. Dohodli sme sa, že ráno vyrážame skôr, aby sme stihli vyšliapať na Krížnu vo Veľkej Fatre.

Mrazivé ráno s hustou hmlou nás neodradilo, pretože sme stále dúfali, že inverzia nám poskytne slnečné počasie. Nemýlili sme sa. Nádherné výhľady, blankytné nebo...no čo si viac môžete priať? Cestou na vrchol sme sa rozdelili na dve skupiny, jedna bola "rýchli profesionáli" a druhá "pomalí gurmáni". No čo môže byť lepšie ako občas postáť a kochať sa vo výhľadoch? To je asi odpoveď na to, v ktorej skupine som bola ja... : Keďže naozaj silno fúkalo, niektorí vrchol pár metrov pod vrcholom vzdali, ale všetci sme sa počkali a spoločne zlyžovali dole k autám. Naše malé nihosáčky Lucka a Vikinka lyžovali ostošesť na okolitých svahoch.

Po príchode na chatu sa začalo hromadné varenie, predbiehali sme sa v rôznych omáčkach typu "čo dom dal". Výsledok bol ale skvelý, všetci sme si pochutnali. Pre mňa je veľmi úsmevná jedna skutočnosť, a to že každý z nás doniesol z domu asi tak krabicu koláčov. Doma boli určite radi, že sa toho zbavili, ale keď si to tak zrátame, že nás bolo cca 10 ľudí, tak to tam vyzeralo ako v cukrárni. A potom vraj neprejedajme sa cez sviatky...

Po večernom "kine" sa nám síce ťažko vstávalo, ale priaznivá predpoveď počasia nás hnala vpred. Našim cieľom bol Chopok. Začali sme pomaličky stúpať od Srdiečka a netrvalo dlho, už sme sa radovali z dobytého vrcholu. Počasie bolo gýčové, výhľady fantastické. Spoločné fotky uvedené len potvrdzujú. Po občerstvení sa na chate sme si užívali zjazd dole. Pochvala patrí začiatočníkom, pretože to nevzdali a zabojovali a zlyžovali takmer celý kopec, čo nebolo vôbec jednoduché, pretože niekde to vyzeralo ako na klzisku.

Večer sa k nám pridali Janka Leška a Nika, ktoré doniesli divinu. To bola pochúťka...S plnými bruchami sme klebetili, spomínali na staré časy do neskorých nočných hodín.

Nastal deň D, deň, keď sa niečo staré končí a niečo nové začína. Deň, keď si ľudia dávajú nové sľuby, snažia si ich síce plniť asi tak týždeň, ale čo je na tom! Dôležitá je atmosféra v ktorej si ich dávajú. A túto príchuť má určite Silvester! V tento deň si náš študent Patrik uvedomil blízkosť skúškového obdobia a tak zostal spolu s Martinom strážiť chatu a vzdelávať sa. Ostatní sme sa pobrali na výlet na Poľanu a Bystrý vodopád. Počasie bolo premenlivé, cesta bola klzká, ale veľkoleposť vodopádu nás všetkých ohromila. Keď sme sa dostatočne pokochali, bojovnejší z nás sa vybrali na Poľanu. My baby sme si spravili "welness day". Vymrznutým nám padla miestna sauna veľmi vhod, tak asi ako nikdy. Pomaly sa nám rozmrazovali skrehnuté údy a nabrali sme nové sily na dlhú noc.

Na Silvestrovskom menu sme sa podieľali všetci. Jedny niečo varili, iní pripravovali stôl, ďalší miešali drinky. No presne takto si predstavujem deľbu práce.

Zábava bolo sprvoti normálna, pozerali sme filmy, púšťali hudbu...nikto nevie ako, ale z ničoho nič sa strhla taká "žúrka", že sme všetci tancovali a spievali čo sme vládali. V tom najlepšom prišli Alicka s Erikou, ktoré sa k zabávajúcim ihneď pridali.

O polnoci sme si spoločne pripili šampanským, vystrieľali zopár petárd a zábava pokračovala takmer do ranných hodín. Silvester ako má byť! Ráno sme chatu vyupratovali, pobalili veci a plní dojmov sa pobrali každý svojou cestou.

Text: Katka Egyudová

Foto: Gašpar Fronc, Patrik Egyud, Martin Kmeťo - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.