NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

Presunutý 15. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 09.04.2022 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Kronika

Ustanovujúca členská schôdza – 20.5.2005

Prvotná myšlienka mať aj niečo „vlastné“ sa odvíjala od veľmi dobre organizovaného Slovenského vysokohorského turistického spolku „SVTS“. Bol to náš taký tichý vzor.

V priebehu od marca do mája 2005 sa viackrát stretol prípravný výbor, ktorý schválil stanovy Nitrianskeho horského spolku.

A deň 20.5.2005 je dňom D - dňom založenia regionálnej zložky SVTS i tu na dolniakoch. Ustanovujúcej členskej schôdze sa zúčastnilo 8 zakladajúcich členov - Martin Boltižiar, Katka Kollárová, Miloš Gajdoš, Miroslav Kučera, Patrik Egyud, Peter Meňhart, Peter Mesároš a Gabriel Bugár.

Programom schôdze bolo schválenie vedenia spolku, loga, legalizácia spolku a iné body. Z priebehu konania schôdze bola vyhotovená zápisnica.

Hlavným poslaní nášho klubu je organizovanie jednodenných a viacdenných akcií v rôznych pohoriach Slovenska i v zahraničí. Sú to akcie nielen pre vrcholových športovcov, ale pre všetkých ľudí so širokým úsmevom a veľkým srdcom pre naše krásne hory.

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.