NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Kronika

9. zimné stretnutie SVTS - 9.-11.12.2005

V dňoch 9.-11.12.2005 sa šiesti naši členovia zúčastnili zimného stretnutia SVTS na chate pod Náružím v Západných Tatrách.

Za silného a padajúceho snehu sme štyria vystúpili v piatok večer hore na chatu, kde sme sa srdečne zvítali s ďalšími členmi z SVTS ako i s prezidentom - Jožkom Zábojníkom. Na druhý deň ráno sme za slnečného počasia vyšliapali na skialpoch bez väčších problémov na Sivý vrch (1805m). Ostatní, i keď vyrážali pred nami, prišli na vrchol až za nami, pretože sa brodili hlbokým snehom, čo ich pohyb spomaľovalo. Cestou tam sa nám podarilo spojiť s Petra Meňharta amatérskou vysielačkou s inými turistami z Moravy, ktorý boli od nás vzdialení cca 90 km. Na vrchole bola ako vždy príjemná atmosféra, tentoraz aj v príjemnom počasí. Ďalších našich dvoch členov, ktorí vyrážali až v sobotu, sme stretli pri zostupovaní na chatu. Večer v príjemnom prostredí horskej chaty sme si pri praskajúcom kozube pochutnávali na jedinečnej kapustnici „á la SVTS", ktorú sme spoločnými silami ukuchtili deň predtým. Tá nám dodala síl do družnej debaty a vymieňaní si zážitkov do neskorých hodín. Ráno sme sa opäť zobudili do slnečného dňa, ktorý sme využili na individuálny lavínový minikurz. Bolo vcelku zábavné hľadať pípaky zakopané v snehu, keď sme vedeli, že je to iba cvičenie a nikomu nejde o život. Zbalili sme sa pomerne rýchlo, ale ešte rýchlejší bol zjazd dolu k autu, kde nám ostatní nelyžiari mohli iba závidieť. Uvedená akcia opäť potvrdila príjemnú atmosféru a ešte milších ľudí v SVTS.

Účastníci stretnutia: Peter Meňhart, Patrik Egyud, Katka Kollárová, Peter Mesároš, František Kohút, Gabriel Bugár

Text: Katka Kollárová

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU


print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.