NIHOS na facebooku

Menu

Vyhľadávanie

Festival Vysoké Hory Nitra

16. ročník festivalu o horách a cestovaní sa uskutoční 25.11.2023 na MsÚ v Nitre. Viac info nájdete na www.vysokehorynitra.sk Festivalový FACEBOOK

SVTS

Kategórie: Kronika

Osadenie hraničného stĺpa – 11.7.2006

Jednou z akcií, ktorou NHS pomáha chrániť našu prírodu, bolo osadenie hraničného stĺpa v Národnej prírodnej rezervácii Zoborská lesostep. Táto NPR sa nachádza veľmi blízko obývaného územia nad Nitrou. Stĺp sme osádzali na prístupovej ceste od Pliešky.

Ráno sme sa stretli štyria členovia NHS a spolu s profesionálnym strážcom prírody Jožkom Záhorecom sme museli najskôr stĺp, nosnú konštrukciu a všetko náradie vyniesť na vlastných pleciach na miesto osadenia. Hore sme prišli celý spotení a tušili sme, že väčšia námaha nás ešte len čaká. Nemýlili sme sa. Vykopať dosť veľkú jamu na skale bolo celkom náročné, ale podarilo sa. Pri vztyčovaní stĺpa sme sa cítili ako hrdinovia... Bol to veľmi príjemný pocit aspoň takto pomôcť pri ochrane prírody.

Všetko naokolo sme upravili do pôvodného stavu, takže okoloidúci turisti po našom odchode ani nezbadali, že pred chvíľou sa tu tvrdo „makalo". Lopaty a čakany sme dali na plecia a pobrali sme sa dole do mesta.

Účastníci: Patrik Egyud, Marek Matejka, Miroslav Kučera, Peter Lakata

Text: Patrik Egyud
Foto: Patrik Egyud - FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

print Formát pre tisk

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.